Międzynarodowy Dzień Solidarności z Białorusią

Białoruska diaspora i nasi polscy przyjaciele nie straszyli warszawskiej zimnej pogody, a teraz z ufnością możemy powiedzieć: wakacje udane!

Wyrażamy nasze wsparcie wszystkim odważnym osobom, które przez cały ten czas walczą o lepszą Białoruś. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli ideę Międzynarodowego Dnia Solidarności i przyczynili się do jego realizacji przez Svetlana Tikhanovskaya. Centrum Białoruskiej Solidarności pragnie uczcić ważną rolę polskich polityków, bez których obchody Warszawy byłyby zupełnie inne, oto Michal Shcherba i Rafał Trzaskowski!

W tygodniu przeznaczonym na stworzenie plakatu solidarności z Białorusią otrzymaliśmy 123 prace! Podziwiamy wasz talent i jesteśmy trochę zszokowani tym, jak wielu mamy kreatywnych i solidarnych ludzi. Nasze twórcze jury przewodniczył jeden z najbardziej znanych polskich grafików, Andrzej Pągowski! Wykonał też pracę pozakonkursową pt. Polska solidarna z Białorusią, za którą składamy mu szczególne podziękowania.

Po gorących dyskusjach udało nam się wybrać zwycięzcę. Została nim Paulina Buźniak z dziełem “Budujemy wolność razem”. Jej praca zostanie wykonana w formie muralu w Warszawie.